Proiectul educațional "Campania 19 zile de prevenire a abuzurilor și violențelor asupra copiilor"

În cadrul proiectului educațional "Campania 19 zile de prevenire a abuzurilor și violențelor asupra copiilor", Școala Gimnazială Nr.1 Valea Argovei a desfășurat activitatea "STOP bullying!" coordonată de doamna director prof. Nicolae Melania Cristina și consilierul educativ Hendli Lavinia-Giorgiana. 

Au fost abordate subiecte precum: forme de bullying, tipuri de participanţi, cauze şi efecte ale fenomenului de bullying, metode de combatere ale bullyingului şcolar.

Elevii au avut astfel prilejul să discute despre fenomenul de bullying, au completat chestionare, au fost interesaţi de tema propusă şi au participat cu entuziasm la discuţii şi activităţile desfăşurate.

Mesaj rapid

Online acum

Avem 16 vizitatori și niciun membru online